عنوان:

تاثیر پیاده سازی سیستم یکپارچه مدیریت PMIS بر مدلسازی با رویکرد بیم

سخنران:

مهندس علی بهروزی

مدیر تیم بیم سنتر ایران

توضیحات:

شرکتهای طرح ، ساخت و سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت ساختمان از سیستم های یکپارچه مدیریت در قالب PMIS در راستای افزایش بهره‌وری در ساخت و یکپارچه سازی کلیه فرایندهای سازمانی از طراحی تا تعمیر و نگهداری از این رویکرد استفاده می‌کنند . این بستر شامل مزایای زیر است:

  1. تحت وب بودن و در دسترس بودن این بستر برای تمامی پرسنل مربوطه همراه با تعریف دسترسی های مشخص
  2. تحت سرور بودن به این صورت که تمامی اطلاعات از قبیل اطلاعات برنامه ریزی و اطلاعات کنترلی پروژه ها با تمامی سوابق بارگذاری از قبیل نام کاربر، تاریخ و … کاملا در دسترس است و با امنیت بالا ذخیره می گردد.
  1. با این بستر سازمان توانست پایه تمامی موارد کنترلی هزینه ای و زمانی را بر بر مبنای برنامه زمانبندی تنظیم کند و با اتصال این بستر به سیستم مالی و هم چنین سایر پرتال های سازمان از قبیل BPMS گامی بزرگ در جهت کنترل هزینه آنلاین برداشته شد.
  1. با توجه به PMIS و اتصال آن به سایر بسترهای نرم افزاری سازمان موفق گردید به زبانی مشترک مابین واحدهای کنترل پروژه-فنی-مالی و طراحی و منابع انسانی و تدارکات و … دست پیدا کند و تمامی پرسنل این واحد ها ضمن انجام وظیفه ی خود در بسترهای خود می توانند گزارشات مشترک با دیتاهای واحد تولید کنند. در واقع با PMIS و هم چنین نرم افزار BPMS سازمان موفق گردید از وجود اطلاعات با سرفصل های یکسان ولی با مقادیر متفاوت جلوگیری کند.
  1. شرکتها علاوه بر کنترل زمان و هزینه و محدوده می توانند با تلفیق PMIS با سایر بسترهای سازمان پوششی حداکثری در حوزه های دانش PMBOK از قبیل مدیریت مدیریت یکپارچگی-مدیریت محدوده—مدیریت زمان-مدیریت هزینه-مدیریت کیفیت-مدیریت منابع-مدیریت ارتباطات-مدیریت ریسک-مدیریت تدارکات-مدیریت ذینفعان داشته باشد.
  1. با توجه به وجود امکانات سخت افزاری مناسب از قبیل سرورهای مجزا و نرم افزارهای تحت سرور در آخرین گام از توسعه، ارتباط مابین نرم افزارهای طراحی تحت سرور با متدولوژی BIM با نرم افزار مدیریت پروژه PMIS می توان مدیریت تغییرات پروژه و متره و برآورد چابک منطبق بر برنامه زمانبندی و گانت و هم چنین تسریع در برآورد ها جهت برنامه ریزی چابک تامین کالا و …. را مدیریت کرد. تیم ” بیم سنتر ایران ” به عنوان مشاور در ” شرکت مهندسی سازان ” که به عنوان یکی از شرکتهای پرتوان در عرصه سرمایه گذاری ساختمان در جنوب ایران می باشد، در حال فعالیت می باشد . ما در مرحله طراحی و ساخت یکی از کارخانه های زیرمجموعه شرکت به عنوان ” کارخانه تولید بتن و سازه پیش ساخته ” موازی با مدلسازی اطلاعات پروژه تلاش در پیاده سازی اطلاعات مورد نیاز سیستم یکپارچه مدیریت در مدل بیم کردیم. انتقال این تجربه و استفاده از نتایج اولیه هدف ما از ارائه می باشد .

 

فهرست