اولین کنفرانس بین‌المللی مدلسازی اطلاعات ساختمان، 7 و 8 اسفندماه 1396 برگزار شد. این رویداد شاهد حضور و استقبال بی‌نظیر طیف وسیعی از متخصصان و علاقه‌مندان به BIM و طراحی و ساخت مجازی (VDC) از صنعت، دانشگاه و دستگاه‌های مختلف اجرایی و انجمن‌های حرفه‌ای بود.

افتتاحیه کنفرانس با معرفی برنامه توسط دکتر مجتبی عزیزی (مدیر کنفرانس) و دکتر اقبال شاکری (دبیر کنفرانس) آغاز و سپس میزبان سخنرانی دکتر حامد مظاهریان (معاون وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن و ساختمان) و مهندس حامد مانی‌فر (مدیرکل دفتر مقررات ملی ساختمان) بود.

در ادامه میزگردهای تخصصی با حضور متخصصان ایرانی از داخل و خارج از کشور و با محوریت موضوعات اصلی “نقش نهادهای حاکمیتی در استقرار و توسعه بیم (BIM) در کشور” و “زیرساخت‌ها و چالش‌های پیاده‌سازی بیم (BIM) در سازمان‌های کارفرمایی، مشاور و پیمانکار” برگزار شد. شرکت کنندگان در این میزگردها پس از ارائه نقطه‌نظرات خود به سئوالات حضار پاسخ دادند.

بخشی از کارگاه‌ها در سالن های جانبی و یا بصورت ویدئو کنفرانسی با حضور اساتید و متخصصانی از اقصی نقاط جهان برگزار شد که مورد استقبال چشمگیر شرکت کنندگان قرار گرفت.

کارگاه‌ها ادامه پیدا کرد و سخنرانان بیشتری از دانشگاه در میزگردها و پنل‌های علمی حضور یافتند. پروفسور عباس رجبی فرد، مدیر دپارتمان مهندسی زیرساخت دانشگاه ملبورن استرالیا، حسین تقدس، استاد دانشگاه تهران؛ علی رستمی، استاد دانشگاه  جان مورز لیورپول، دکتر امین الوانچی، استاد دانشگاه صنعتی شریف، مهندس امیر صفیری، مدیر برنامه ریزی BIM از شرکت DB آلمان، دکتر فقیهی، استاد دانشگاه A&M تگزاس، مهندس آلدو بوتینی، مدیرعامل شرکت BMS ایتالیا، مهندس بصیری تهرانی، مدیرعامل شرکت رادین همکاران بهتا، مهندس تیسفانی از شرکت لوتوس، دکتر فرزاد جلایی، استاد دانشگاه علم و صنعت و… از جمله سخنرانان این روز بودند.

در مراسم اختتامیه نیز دکتر محمد شکرچی‌زاده ریاست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به بیان “نقش و جایگاه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در توسعه فناوری بیم در کشور” پرداختند و پس از آن مراسم تقدیر از مقالات برتر، حامیان و … انجام گرفت.

جای بسی مسرت بود که تا واپسین لحظات اختتامیه کنفرانس سالن مملو از مشتاقانی بود که هم چنان کنفرانس را همراهی می‌کردند. در نهایت با توجه به تایید کنفرانس بعنوان امتیاز آموزشی ارتقا پایه نظام مهندسی، آزمون ارتقا پایه برای متقاضیان این بخش برگزار شد.

آخرین اخبار:

فهرست